Bagażniki samochodowe do rowerów

Home »  Uchwyty rowerowe »  Bagażniki samochodowe do rowerów

Bagazniki_rowerowe_THULE-27Bagażniki samochodowe do rowerów występują w kilku rodzajach. Najprościej podzielić je ze względu na miejsce i sposób montażu. I tak wyróżniamy następujące rodzaje: dachowe, do instalacji na haku holowniczym, do montażu na tylnych drzwiach oraz wewnętrzne. Do najczęściej stosowanych zaliczają się uchwyty rowerowe dachowe, których duża popularność wynika przede wszystkim z atrakcyjnej ceny tego typu rozwiązań oraz wygodnego dostępu do bagażnika samochodu.

Dostępne w sprzedaży uchwyty rowerowe do montażu na dachu samochodu, ze względu na sposób mocowania roweru w uchwycie, możemy podzielić na dwie grupy. Pierwszą z nich są uchwyty rowerowe, w których mocowanie roweru odbywa się za ramę i koło przy pomocy specjalnych pasków. Drugą są uchwytu, w których montaż roweru odbywa się za pomocą przedniego widelca (należy wcześniej zdjąć przednie koło). Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie posiada swoje wady i zalety. Logiczne argumenty przemawiają jednak za wykorzystaniem sposobu ze zdjętym kołem, czyli za mocowaniem roweru w uchwycie za pomocą przedniego widelca – wyższa stabilność transportu, pewne zapięcie mechanizmem zatrzaskowym, brak ryzyka uszkodzenia ramy roweru, lepsze właściwości aerodynamiczne.

outride561_3Profesjonalne bagażniki samochodowe do przewozu rowerów znajdziemy w ofercie producenta THULE i Taurus. Obaj producenci oferują kilkanaście modeli uchwytów rowerowych do montażu na dachu samochodu, zarówno tych w których instalacja roweru odbywa się za pomocą ramy i koła, jak i tych w których montaż roweru jest realizowany za pomocą widelca. Szeroki asortyment pozwala na wybór rozwiązania, które w 100% spełni nasze indywidualne wymagania.

proride591_1

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>