Bagażniki samochodowe – co warto wiedzieć?

Home »  Bagażniki samochodowe »  Bagażniki samochodowe – co warto wiedzieć?

bagaznik_rowerowy_thule_euroclassic_929Co warto wiedzieć na temat bagażników samochodowych? Na co należy zwrócić uwagę przed zakupem bagażnika do naszego samochodu? Na te i inne pytania znajdą Państwo odpowiedź w poniższym artykule. Na początku należy zdecydować się w jaki sposób i gdzie zostanie on zamontowany. W sprzedaży dostępne są bagażniki samochodowe przeznaczone do montażu na dachu, haku holowniczym lub tylnej klapie samochodu.

Następnie, jeśli przewożone mają być rowery, musimy odpowiednio dopasować bagażnik zarówno do samochodu, jak i do posiadanych rowerów. Na szczęście w większości przypadków są to bagażniki uniwersalne, pasujące do większości rodzajów rowerów. Ponadto, podczas wyboru należy zadecydować, który ze sposobów montażu jest bezpieczniejszy i jakie możliwości daje nam nasz samochód (przykładowo jeśli nasz samochód nie posiada haka holowniczego, to nie wybierzemy uchwytu rowerowego na hak).
THULE943
Jeśli bagażnik do rowerów planujemy używać sporadycznie, warto zakupić uchwyt rowerowy, który będzie charakteryzować się wygodnym przechowywaniem i transportem (tutaj najlepiej sprawdzają się bagażniki dachowe). Warto także zwrócić uwagę na parametry aerodynamiczne bagażnika, gdyż to właśnie od nich w dużym stopniu uzależniony jest komfort prowadzenia samochodu oraz zużycie paliwa. Należy także zaznaczyć, że jedynym bezpiecznym sposobem na przewóz rowerów za pomocą samochodów są bagażniki markowe, posiadające odpowiednie atesty i spełniające przepisy ruchu drogowego.

outride561_3

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>