Bezpieczne używanie uchwytów narciarskich

Home »  Bez kategorii »  Bezpieczne używanie uchwytów narciarskich

Opublikowano Marzec 24, 2015, przez , w Bez kategorii, z Brak komentarzy

Uchwyt narciarskiDo realizowania swojego zimowego hobby, którym jest jazda na nartach potrzebnych będzie kilka rzeczy. Jedną z nich są oczywiście uchwyty narciarskie. Potrzebować ich będą wszyscy posiadacze nart, zamierzający wybrać się na zimowe szaleństwo swoim prywatnym środkiem transportu. Kupując swoje pierwsze w życiu uchwyty narciarskie, warto się nauczyć podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z nich. Pierwsza i najważniejsza zasada brzmi ? nic na siłę. Zarówno podczas montowania uchwytów narciarskich do samochodu, jak i umieszczania w nich nart, nie można stosować nadmiernej siły.

Dlaczego? Może to bowiem uszkodzić pewne elementy każdego z uchwytów, odpowiedzialne za samoczynne blokowanie nart. Przykładowo, wykonane z tworzywa sztucznego zapadki mogą zostać złamane. Uszkodzenia tego typu najczęściej nie nadają się już do naprawy. To z kolei oznacza konieczność zakupu nowych uchwytów. Po drugie – uchwyty powinny być wybierane pod kątem rodzaju posiadanych nart. Dotyczy to zarówno rozmiaru uchwytów, jak i ich maksymalnej nośności. Na to zwracamy uwagę wtedy, jeżeli jednorazowo zamierzamy przewozić więcej niż dwa komplety nart.

 

Po trzecie ? nie wolno zapominać o regularnej konserwacji. Wprawdzie uchwyty narciarskie są przystosowane do pracy w trudnych warunkach atmosferycznych, ale zapewnienie im regularnego serwisu na pewno przedłuży ich żywotność. Oczyszczenie z brudu i soli drogowej pomoże uchronić przed korozją, oraz problemami z zacinającymi się mocowaniami. Zastosowanie niewielkiej ilości oleju silikonowego również może być niezwykle pomocne.

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>