Przygotowanie samochodu do montażu uchwytów narciarskich

Home »  Bez kategorii »  Przygotowanie samochodu do montażu uchwytów narciarskich

Opublikowano Marzec 12, 2015, przez , w Bez kategorii, z Brak komentarzy

Uchwyt narciarskiWyjazd na narty powinien być poprzedzony uważną i szczegółową inspekcją stanu technicznego samochodu. Istotne jest w tym to, aby zagwarantować sobie bezpieczną i spokojną podróż, bez obaw czy uchwyty narciarskie są wystarczająco mocno przymocowane do dachu. Pęd powietrza, siła odśrodkowa i działanie wilgoci oraz niskich temperatur. To wszystko może negatywnie wpływać na solidność montażu, wywołując uzasadnione obawy u wszystkich kierowców. Oto najważniejsze punkty do wykonania, jeżeli chcesz mieć pewność że uchwyty narciarskie są solidne zamocowane do dachu.

Jeżeli wykorzystujesz magnetyczne uchwyty, to przed ich założeniem konieczne jest dokładne oczyszczenie blachy. Jest to ważne, ponieważ wszystkie zabrudzenia zmniejszają przyczepność. Kurz, pył, a nawet pozostałości wilgoci. To wszystko musi być dokładnie usunięte, dopiero wówczas otrzymamy gwarancje, że uchwyty narciarskie będą mocno się trzymały. Jeżeli natomiast korzystasz z uchwytów montowanych do relingów dachowych, upewnij się że wszystkie śruby zostały mocno przykręcone. Jeżeli tak się nie stanie, to nawet poluzowanie się jednej nakrętki wpłynie na niestabilność całej konstrukcji.

 

Obciążenia i drgania przenoszone przez poszczególne części uchwytów mogą niekorzystnie oddziaływać na pozostałe mocowanie. Efektem będzie stopniowe popuszczanie siły przykręconych śrub, prowadzące do coraz to większego osłabienia mocowania. Aby upewnić się że całość trzyma się dachu w należyty sposób, warto dokręcać śruby kluczem dynamometrycznym, z momentem zalecanym przez producenta w instrukcji.

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>